Wielokrotny autoresponder

Darmowy autoresponder FreeBot

Autoresponder impleBOT

Można powiedzieć, że FreeBot jest darmową wersję płatnego autorespondera impleBOT. Jak się pewnie domyślasz, jest ona niestety znacznie ograniczona, w porównaniu z płatną wersją. Dokładną listę różnic między oboma autoresponderami i mój komentarz znajdziesz poniżej.

Różnice między FreeBot a impleBOT

  impleBOT FreeBot
wielokrotny autoresponder tak
max liczba subskrybentów bez ograniczeń
max liczba wiadomości autorespondera bez ograniczeń
filtrowanie listy subskrybentów tak
wysyłanie jednorazowych mailingów tak nie
testowanie mailingów przed wysyłką tak nie
możliwość ukrycia informacji o systemie tak nie
obsługa subskrybentów we własnej domenie tak nie
e-mail z prośbą o potwierdzenie podpisany przez Ciebie tak nie
personalizacja e-maili za pomocą dodatkowych 5 pól z danymi tak nie
śledzenie kliknięć w max 3 linki w mailingach tak nie
raport: wysyłka e-maili i rezygnacji tak nie
raport: metody pozyskiwania subskrybentów tak nie
raport: źródła pozyskiwania subskrybentów tak nie
abonament 87 / 127 zł darmowy

Co prawda darmowy FreeBot bez problemu może służyć jako wielokrotny autoresponder, który nie ma ograniczeń, co do liczby subskrybentów czy wysyłanych automatycznie wiadomości, ale pozostałe pola powyższej tabeli udowadniają, że nie może on służyć profesjonalistom jako kompletne narzędzie.

Za największą wadę należy bez wątpienia uznać brak możliwości wysyłania mailingu, czyli jednorazowych wiadomości do swoich użytkowników. Warto zwrócić też uwagę na brak statystyk (raportów), które mogą w znaczny sposób wpłynąć na efektywność naszych wiadomości, a co za tym idzie, również wzrost zarobków.

FreeBot nie do końca darmowy

Przy dłuższym używaniu FreeBota okazuje się ponadto, iż nie jest on do końca kompletnie bezpłatny. Występuje w nim bowiem limit danych (100 mb), którego przekroczenie i wiąże się z opłatami. Można wówczas dokupować pakiety danych, które dostępne są w 6 wielkościach:

  • 1 GB - 30 zł
  • 2 GB - 47 zł
  • 5 GB - 104 zł
  • 10 GB - 150 zł
  • 20 GB - 240 zł
  • 30 GB - 270 zł

Podsumowanie

Mogę zrozumieć, że niektórzy użytkownicy decydują się na wybór darmowego autorespondera FreeBot i nie jest to dla mnie jakieś zaskoczenie. Oczywistym wydaje się przecież, że każdy woli unikać płacenia.

Parafrazując jeden z, moim zdaniem, najlepszych polskich filmów: "Należy jednak zadać sobie jedno zaje.. ważne pytanie": Czy chcę zarabiać w internecie?

Nie mam żadnych wątpliwości, że jeżeli ktoś na poważnie traktuje e-biznes i zamierza w nim zarabiać używając tego potężnego narzędzia, to powinien zastanowić się nad płatnym autoresponderem (np. impleBOT lub NetMailer). Można to potraktować jako inwestycję, która bez wątpienia zwróci się z dużą nawiązką.

Używanie autorespondera Freebot

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak w bardzo szybki i prosty sposób zwiększyć liczbę osób zapisujących się na Twój autoresponder oraz jak zwiększyć skuteczność mailingów, to możesz skorzystać ze szkolenia Mirka Szmajdy pt. "Używanie autorespondera Freebot" lub innych szkoleń z użytkownia autoresponderów.

Newsletter

E-biznes